8. Ročník

Snězeno 34 760 ml zmrzliny

během 9 hodin

Frýdek-Místek, 29. srpen 2016 – Statutární město Frýdek-Místek opět dokázalo, že když se jedná o rekord, spojí síly a výsledek se pak dostaví v podobě dalšího zápisu v České knize rekordů. Letošní ročník Beskydských rekordů se nesl ve znamení zmrzliny a frýdeckomísteckým se podařilo v průběhu stanovených 9 hodin sníst 34760 ml zmrzliny. Každý, kdo se chtěl v sobotu 27. srpna 2016 do rekordu zapojit, se musel nejdříve zaregistrovat a následně mu František Petrovič z Koloniálu František předal porci poctivé domácí zmrzliny. Na výběr byla zmrzlina vanilková, čokoládová, jahodová, melounová a taky jedna speciální pro muže – pivní. Na její konzumaci měl každý účastník interval jedné minuty a poté předal pomyslnou štafetu dalšímu. Do rekordu se tak v daném čase zapojilo 632 účastníků a nový český rekord byl vytvořen počtem zúčastněných osob, množstvím snězené zmrzliny a celkovým časem trvání pokusu. Na platný pokus o zápis do České knihy rekordů dohlížel po celou soutěž komisař z agentury Dobrý den.

Pozornost v průběhu dne nebyla však pozornost soustředěna pouze na aktéry zmrzlinové štafety. Letošní Beskydské rekordy měly podobu gastrofestivalu zaměřeného zejména na propagaci místních produktů. Návštěvníci si ale mohli celý den užít i na přilehlém zámku a v jeho zahradách, kde byla připravena hlavně odpočinková zóna a také hry a dílny pro děti. V průběhu dne mohli rovněž na náměstí shlédnout barmanské a kuchařské show, na pódiu vystoupil folklórní soubor Valašský vojvoda, zpěvák Thom Artway, swingová kapela Big Blast Band a večer zakončili třinečtí Lake Malawi.

Na Beskydských rekordech byla letos poprvé vyhodnocena také soutěž o nejlepší frýdeckomístecký štrúdl. Vzorky štrúdlů posuzovala velmi zodpovědně čtyřčlenná porota složená z kuchaře Tomáše Mohyly, odbornice na štrúdly Marty Randusové, zástupce statutárního města Frýdku-Místku Pavla Osiny a přidal se také moderátor celé akce Vojtěch Bernatský. Finále bylo velmi napínavé a jako nejlepší štrúdl nakonec zvolili pikantní štrúdl s domácím pestem od Petry Schneiderové.

Výsledky soutěže o nejlepší frýdeckomístecký štrúdl: 1. Pikantní štrúdl s domácím pestem – Petra Schneiderová 2. Hruškový štrúdl – Marika Šupálková 3. Babiččin pivní štrúdl – Žaneta Kohutová

Další rekordy

Během 9 hodin vystoupalo 1849 účastníků do výšky 
10 169,50 m

Vyraženo 1524 mincí během devíti hodin

Vypito 79 litrů Koňakoly během devíti hodin

Snězeno 34 760 ml zmrzliny během devíti hodin

218 naplněných automobilů do kterých naskládalo zavazadla téměř 530 lidí

714 účastníků našlapalo na stacionárním kole 330 km

Vypito 2013 třetinkových 11% piva s názvem Ryzák od pivovaru Koníček a to za 11 hodin a 56 minut

Nakopáno 1548 pokutových kopů na branku s gólmanem za 12 hodin, z toho 650 proměněných penalt

91,8 kg snězené Marlenky za 12 hodin. Zúčastnilo se 918 lidí, každý z nich snědl 100 g Marlenky

Obří puzzle 5,2 x 2,4 m jenž nakonec nebylo složeno. Zúčastnilo se přes 1700 lidí a 2010 kousků se za 12 hodin nepodařilo složit

Do výšky 5 256 m vystoupalo přes 1100 účastníků, a tím zdolali Mt. Blanc